Dwór Wapowce - english version Dwór Wapowce - русский Dwór Wapowce - wersja polska Dwor Wapowce - wesela, hotel, diety, atrakcje dla dzieci, Przemyśl - podkarpackie
Dwór Wapowce na Facebook Dwór Wapowce na Google+ Dwór Wapowce na Twitter Dwór Wapowce na Youtube

JAK ZORGANIZOWAĆ WESELE MARZEŃ / WESELE W GÓRACH?

W tym miejscu chciałam podzielić się moim wieloletnim doświadczeniem w organizacji wesel. Piszcie, więc i pytajcie a poniżej zamieszczam uwag parę o zamieszaniu przed weselnym.

Na pewno wielu z was przeraża organizacja wesela. Dlatego chciałam zamieścić parę porad, które być może ułatwią podjęcie dobrych decyzji i sprawią, że Pani młoda tego dnia będzie się czuła jak prawdziwa księżniczka a Pan młody będzie się czuł jak książę poślubiający najpiękniejszą najukochańszą i tą jedną jedyną kobietę na świecie. Ale przede wszystkim oszczędzi Państwu stresu, którego tego dnia Państwu młodym nie brakuje.

Wszystkie umieszczone tu uwagi piszę z doświadczenia ponad 250 wesel zorganizowanych przeze mnie. Na początek proponuje wam moi mili młodzi usiąść razem może przy kubku kawy lub herbaty i porozmawiać o swoich własnych marzeniach i oczekiwaniach. Bo jeżeli Pani młoda chce jechać do ślubu karocą z końmi to może postarajcie się spełnić to marzenie a jeżeli Pan młody chce jechaćdo ślubu zabytkową limuzyną to już trzeba porozmawiać i osiągnąć kompromis. Rozmawiajcie z sobą i z rodzicami zapobiega to potem kłótnią i rozczarowaniom.

Najważniejsze jest to, aby otwarcie mówić o swoich oczekiwaniach i marzeniach. Oczywiście wiem, że rzeczywistość nie zawsze jest taka różowa, że możemy mieć to, co chcemy pieniądze sprowadzają nas na ziemię, ale przy pewnym wysiłku zawsze można osiągnąć kompromis.

Wiele rzeczy także można zrobić samemu oszczędzając na nich pieniądze. Wiele dekoracji na stół typu winietki czy dekoracje kwiatowe przy niewielkim wysiłku możecie zrobić sami. Zamieszczam tu także prośbę do ukochanych rodziców wiem, że także przejmujecie się tym bardzo ważnym wydarzeniem, jakim jest organizacja wesela.

Pozwólcie jednak swoim dzieciom decydować o charakterze i rodzaju wesela. Bo przecież od tej chwili będą już oni sami decydować o swoim losie i życiu.

Gdy już porozmawiacie razem o sowich oczekiwaniach następuje czas na poszukiwania. Opcji jak zwykle jest wiele ja jednak myślę, że wesele zorganizowane przez profesjonalną firmę cateringową zapewnia Państwu i Państwa rodzinie odpowiedni komfort spokój i możliwość zabawy.

Przy wyborze Sali weselnej zapytajcie o menu o jej wielkość o możliwość ustawienia stołów. Porozmawiajcie z doradcą weselnym sprawdźcie czy on wam odpowiada, czy potrafi odpowiedzieć na wasze pytania i rozwiać obawy, czy dysponuje odpowiednim doświadczeniem i chęcią doradzania.

Czasem sama mam klientów, którzy nie do końca zdając sobie sprawę ze niemożliwości realizacji swoich pomysłów, które czasem nie do końca są trafione. Jeżeli na stole chcecie mieć mnóstwo dekoracji serwetek, świeczek, kwiatów upominków z podziękowaniami itd. Zrezygnujcie z jedzenia podawanego tradycyjnie na stole w zamian wybierzcie stół szwedzki.

Dlaczego? Gdyż jedzenie niejednokrotnie zasłoni delacje i zepsuje efekt pięknych serwetek płatków róż czy serwetek.
Do menu weselnego także zawsze jest wiele dylematów ciągle powracające pytanie czy ludziom będzie smakowało i czy ludzie to zjedzą?
Ja zawsze mówię młodym żeby kierowali się swoim gustem i tym, na co oni mają ochotę do jedzenia. Gdyż wesele bez rosołu weselem jest i będzie a z mojego doświadczenia ludzie chętnej jedzą i próbują wymyślne ekstrawaganckie dania niż tradycyjne posiłki.

Dlatego nie bójcie się eksperymentować umówcie się na degustację w miejscu gdzie planujecie wesel wybierzcie dania i jeżeli one wam smakowały to wierzcie mi także będą smakować gościom. Oczywiście nie mówimy tu o osobach chorych na diecie czy wegetarianach dla tych osób, (jeżeli takie macie) ustalcie osobne menu.

Orkiestra na wesele to także ważny aspekt. Przede wszystkim tu także kierujcie się własnym gustem posłuchajcie płytę z utworami śpiewanymi przez orkiestrę ustalcie z nią scenariusz wesela. Ustalcie czy ma grać cicha muzyka podczas przerw, co ile robią przerwy jak wyglądają oczepiny i czy oferowane zabawy podczas oczepin wam odpowiadają. Nie każcie orkiestrze grać utworów, których nigdy nie wykonywali z doświadczenia wiem, że może to czasem im nie wyjść.

Na początek to tyle mojego dywagowania na temat organizacji wesela, czekam na wasze uwagi i pytania. Co sądzicie o tym, co napisałam?

Dwor Wapowce - wesela, hotel, diety, atrakcje dla dzieci, Przemyśl - podkarpackie Dwor Wapowce - wesela, hotel, diety, atrakcje dla dzieci, Przemyśl - podkarpackie Dwor Wapowce - wesela, hotel, diety, atrakcje dla dzieci, Przemyśl - podkarpackie Dwor Wapowce - wesela, hotel, diety, atrakcje dla dzieci, Przemyśl - podkarpackie